Şehidin kuyu vasiyeti için kampanya başlattı

ÇİĞDEM YILMAZ İstanbul – Türkiye Diyanet Vakfı’ndan derneklere birçok kurum, şehidin vasiyetini yerine getirek için harekete geçerken, Tanzanya’da 11 yıldır hayır işleri yapan Türkiye’nin Eski Darüsselam Büyükelçisi Ali Davutoğlu’nun eşi Yeşim Meço Davutoğlu da kısa sürede iki su kuyusu açacak bağış miktarına ulaştı.

İki kuyu parası

Yeşim Meço Davutoğlu, 11 yıldır Tanzanya’da hayır işleri yapıyor. Ülkede Aşure Vakfı ile Aşure Yetimhanesi’ni kurdu, Tanzanya’nın dört bir yanına engelli bisikletlerinin, protezlerin gitmesini sağladı, dikiş makinesi dağıtarak kadınların kalkınmasına, albinolara destek vererek ülkede bu konuda farkındalık oluşmasına katkı sundu. Davutoğlu bu kez de Şehit Mehmet Ali Horoz’un vasiyetini yerine getirmek için harekete geçti ve su kuyusu açılması için bir kampanya başlattı.

Davutoğlu 24 saat geçmeden iki su kuyusu açacak kadar bağış topladığını belirterek “Ben yıllardır yardım işleriyle uğraşıyorum, Tanzanya’da birçok şey yaptım. Eşim dört yıl önce emekli oldu ancak biz Tanzanya’da kalıp yardım faaliyetlerimize devam etmek istedik. Vasiyeti gördüm hemen yardım kampanyası başlattım ve kısa sürede çok güzel bağışlar yapıldı. Şehidimiz adına Tanzanya’ya su kuyuları açacağım” dedi.

Üç gün önce video çekmiş

Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’un şehit olmasından üç gün önce çekilen videoda “Volkan beni rüyasında görmüş, şehit oluyormuşum. Eğer ben şehit olursam, bir Afrika ülkesine su kuyusu açtırmanızı rica ediyorum sizden” ifadelerini kullandığı ortaya çıkmıştı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir